© 2019 Patrycja Gołaszewska Wszystkie prawa zastrzeżone 

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby efekt zabiegu był najlepszy, nie wystarczy tylko praca, pasja i talent linergistki, potrzebujemy Twojej pomocy! Na kilka tygodni przed zabiegiem, zadbaj o miejsce zabiegowe:

 

Wykonuj peeling enzymatyczny raz w tygodniu.

Delikatnie złuszczony naskórek, sprawi, że Twoja skóra dużo lepiej przyjmie pigment, a efekt zabiegu będzie zachwycał!

 

Zadbaj o nawilżenie.

Nie ma nic piękniejszego niż odpowiednio nawodniona skóra. Pamiętaj aby zadbać o to przed zabiegiem. Stosuj krem nawilżający w okolicy zabiegowej. Wpłynie to pozytywnie na Twoje odczucia podczas zabiegu oraz pozwoli na odpowiednie wprowadzenie pigmentu.

 

Nie stosuj odżywek!

Jeśli używasz odżywi - odstaw ją na 3 – 6 miesięcy przed zabiegiem. Odżywki powodują poszerzenie naczyń krwionośnych w miejscu ich stosowania. Wykonanie zabiegu makijażu permanentnego brwi w trakcie kuracji, może powodować krwawienia, migrację pigmentu a przede wszystkim jest bardzo niekomfortowe i potęguje dolegliwości bólowe.

 

Nie wykonuj innych zabiegów w obrębie brwi.

2 tygodnie przed zabiegiem nie wykonuj henny oraz powstrzymaj się od regulacji brwi, a na 4 tygodnie przed zabiegiem nie poddawaj brwi laminacji.

 

Wakacje  nad basenem w pełnym słońcu.

Lato to przeciwwskazanie? Absolutnie nie – jednak nadmierna ekspozycja na słońce już niestety tak. Dopiero wróciłaś z wakacji? Powstrzymaj się i umów zabieg około miesiąca po powrocie. Planujesz wyjazd? Po zabiegu makijażu permanentnego brwi, należy powstrzymać się od opalania oraz kąpieli w basenie na około 6 tygodni.

 

Nie lubimy kofeiny!

Ciepła kawa z rana? Niestety nie w dniu zabiegu! Pamiętaj, aby nie spożywać kawy ani napojów energetycznych przed zabiegiem. Może to spowodować krwawienie, które wypłucze podany pigment i zabieg będzie nieskuteczny. Po zabiegu poczęstujemy Cię naszą pyszną kawą na wynos 😊

 

Alkohol i leki rozrzedzające krew

Dzień przed i w dniu zabiegu nie spożywaj alkoholu ani leków rozrzedzających krew (m.in. leki przeciw bólowe). Działają podobnie do kofeiny, jednak dłużej pozostają w organizmie, przez co spożycie tych substancji nawet dzień przed, może skutkować powstawaniem krwawienia w dniu zabiegu.

 

Poranny makijaż

Na zabieg możesz przyjść w swoim ulubionym, codziennym makijażu. Pozwoli nam to określić jakiego efektu się spodziewasz, oraz dobrać odpowiednią technikę, aby efekty zabiegu cieszyły Cię każdego dnia.

 

Musisz uzbroić się w cierpliwość

Po zabiegu makijażu permanentnego brwi pełne wygojenie następuje po około 6 tygodniach. Przez ten czas skóra będzie się łuszczyć, a pigment stabilizować w skórze. Czas gojenia jest niezwykle ważny. To część zabiegu nad którą tylko Ty masz kontrolę, dlatego tak ważne jest aby stosować się do zaleceń po zabiegowych. Wszelkich wskazówek udzielimy Ci bezpośrednio po zabiegu.

 

 

Przeciwwskazania:

 

 • Zapalenie wirusowe (żółtaczka, HIV, ADIS, zapalenie wątroby)
 • Przyjmowanie silnych leków sterydowych
 • Ciąża i laktacja
 • Świeże blizny
 • Alergia na farby do włosów i znieczulenia medyczne
 • Tendencje do powstawania bliznowców
 •  Znamiona skórne na obszarze planowanej pigmentacji
 • Podwyższona temperatura ciała
 • Trądzik ropowiczy, infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza
 • Zaawansowana choroba tarczycy
 • Henna (wykonana na dzień przed zabiegiem)
 • Choroby nowotworowe (tylko w procesie leczenia)
 • Zaawansowana, nieustabilizowana cukrzyca
 • Hemofilia
 • Łuszczyca
 • Mocna opalenizna
 • Czynna opryszczka
 • Choroby weneryczna
 • Choroby gałki ocznej, stany zapalne spojówki i oka (tylko przy wykonywaniu kresek na powiece)

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby efekt zabiegu był najlepszy, nie wystarczy tylko praca, pasja i talent kosmetologa, potrzebujemy Twojej pomocy! Na kilka tygodni przed zabiegiem, zadbaj o miejsce zabiegowe:

 

Wykonuj peeling ziarnisty raz w tygodniu.

Delikatnie złuszczony naskórek, sprawi, że Twoja skóra dużo lepiej przyjmie pigment, a efekt zabiegu będzie zachwycał!

 

Zadbaj o nawilżenie.

Nie ma nic piękniejszego niż piękne, pełne, nawilżone usta. Pamiętaj aby zadbać o to przed zabiegiem. Stosuj maski i pomadki oraz pamiętaj aby pić dużo wody. Wpłynie to pozytywnie na Twoje odczucia podczas zabiegu oraz pozwoli na odpowiednie wprowadzenie pigmentu.

 

Zabiegi modelowania ust.

Po podaniu kwasu należy odczekać 2-3 miesiące do całkowitego ustabilizowania się kwasu w tkance. Dopiero po tym czasie możemy wykonać makijaż permanentny ust. Po pigmentacji, należy poczekać na ewentualne do pigmentowanie i dopiero później po około miesiącu możemy poddać usta kolejnemu wypełnieniu. W przeciwnym wypadku może dojść do poważnych powikłań.

 

Wakacje  nad basenem w pełnym słońcu.

Lato to przeciwwskazanie? Absolutnie nie – jednak nadmierna ekspozycja na słońce już niestety tak. Dopiero wróciłaś z wakacji? Powstrzymaj się i umów zabieg około miesiąca po powrocie. Planujesz wyjazd? Po zabiegu makijażu permanentnego, należy powstrzymać się od opalania oraz kąpieli w basenie na około 6 tygodni.

 

Nie lubimy kofeiny!

Ciepła kawa z rana? Niestety nie w dniu zabiegu! Pamiętaj, aby nie spożywać kawy ani napojów energetycznych przed zabiegiem. Może to spowodować krwawienie, które wypłucze podany pigment i zabieg będzie nieskuteczny.

 

Alkohol i leki rozrzedzające krew

Dzień przed i w dniu zabiegu nie spożywaj alkoholu ani leków rozrzedzających krew (m.in. leki przeciw bólowe). Działają podobnie do kofeiny, jednak dłużej pozostają w organizmie, przez co spożycie tych substancji nawet dzień przed, może skutkować powstawaniem krwawienia w dniu zabiegu.

Musisz uzbroić się w cierpliwość

 

Po zabiegu makijażu permanentnego ust pełne wygojenie następuje po około 6 tygodniach. Przez ten czas skóra będzie się łuszczyć, a pigment stabilizować w skórze. Czas gojenia jest niezwykle ważny. To część zabiegu nad którą tylko Ty masz kontrolę, dlatego tak ważne jest aby stosować się do zaleceń po zabiegowych. Wszelkich wskazówek udzielimy Ci bezpośrednio po zabiegu.

 

 

 

Makijaż permanentny ust

Przygotowanie do zabiegu

 

Makijaż permanentny brwi

Przygotowanie do zabiegu